Bioenerji Nedir ?

Bioenerji, fizik vücudun tamamını ele alarak düşünce, zihin ve duyguların ruhsal enerji alanlarının dengelenmesidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek bağışıklık düzeyini yükseltir. Bioenerji, vücudun ruhsal ayar mekanizmasıdır. Evrenin ve yaradılışın yaşamsal kuvvetidir. Bioenerji özel teknikler ile bedende toplanır ve bioenerji alacak kişinin bedenine aktarılır. Bioenerjistler, yani insiye olmuş kişiler bu enerji akımını bilen kişilerdir, bu kişiler bu nuru yani nursal enerjiyi ihtiyacı olan kişilere aktarırlar.

Bioenerjist ellerinde topladığı bu yoğun enerjiyi, iğne, ilaç ve ellerin teması olmaksızın veya her hangi bir cihaz kullanılmadan bu aktarımı yapar. Seans alacak olan kişinin ruhsal enerjisi artığında şifaya dönüşür. Kişinin ten rengi nurlanır. Kişiye dinçlik ve dinamiklik gelir. Bioenerji alan kişi sakinleşir.

Dünya genelinde Bioenerji frekans değerleri bilimsel ortamlarda ölçülebilen bir enerji olmakla beraber doktorlarla beraber tıb alanında bioenerji uzmanları ile kullanılan bir alandır. Şu yaşadığımız ortamda, yaşamsal performansın, iyi bir motivasyonın, daha iyi odaklanmanın, yaşam coşkusu tam şifa ile sağlıklı bir beden için bioenerji dengemizin sağlanması gerekmektedir.

Yaratılmış insandaki sistematik sinir ağındaki enerji dengesinin kontrollü bir şekilde çalışabilmesi için yani ruhsal kontrollü bir bilinç için yaşadığımız bu dünyada bioenerji olmazsa olmaz çok önemli bir yaşam sanatıdır.Günümüz şartlarının bugünkü yaşamsal şartları çok zordur. Hormonel bozulmalardan dolayı gıdalar, hava kirliliği, manyetik enerji dalgalarından dolayı yaşam şekilleri bozulmuş ve deforme olmuştur. Bunun sonucunda aşırı stres, dengesiz gıda tüketimi ve spor gibi faaliyetlerin de yapılmaması bu günkü yaşamın huzur boyutunu bitirmiş ve negatif yaşamsal boyuta sokmuştur.

Bunun ardından kişiler pozitif düşüncede kalamadığından, negatif düşünceler olan öfkeye maruz kalarak, korku, üzüntü, kaygı, endişe gibi duyguların içinde sıkışmıştır. Ve bu sıkışma ile birlikte çakra ve aura dengesini bozarak negatif enerjinin çıkışıyla bedenimizin fiziksel yapısındaki bozukluklar oluşmuştur. Bu bozulmalardan kaynaklı olarak aşırı ağrı, uyku bozukluğu, kalp çarpıntıları, ani terlemeler, ruhsal sıkıntı, daralma, sinir halleri, aşırı yorgunluk, isteksizlik vb. fiziksel şikâyetler artmıştır. Bu sebeplerin fiziki bedende dışa vuruşu kişilerdeki aura ve çakra dengelenmesindeki bioenerji eksikliğinden kaynaklanmaktadır.